Zawierając umowę kredytową bierzemy na siebie obowiązek spłaty pożyczki. Wraz z takim zobowiązanie musimy liczyć się z wykonaniem warunków umowy, która co ciekawe nie zawsze musi być zgodna z prawem. Doświadczenie wielu klientów pokazuje, że prawo stoi po stronie konsumentów. Instytucją umożliwiającą pełną weryfikację są sankcje kredytu darmowego. Czy można je zastosować w firmie Provident?
Ustawa o kredycie konsumenckim definiuje, że ochrona klientów wynikająca z przepisów dotyczy każdej firmy udzielającej pożyczek, kredytów. Co za tym idzie o sankcje kredytu darmowego można ubiegać się również w Provident. Rozpoczęcie stosowanych działań będzie wymagać złożenia stosownego wniosku lub jak ktoś woli napisania zwykłej reklamacji.
Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w firmie Provident?
W pierwszej kolejności należy wystąpić o takie sankcje. Bez indywidualnego wniosku nie będziemy w stanie wywalczyć swoich praw. Wynikają one z ustawy o kredycie konsumenckim. Rozpoczęcie działań (złożenie wystąpienia, reklamacji) powinniśmy poprzedzić dokładną weryfikacją umowy kredytowej. Doświadczenie rynkowe pokazuje, że bardzo dużo takich dokumentów posiada błędy umożliwiające uruchomienie sankcji kredytu darmowego. Wszystkie zapisy, które budzą naszą wątpliwość powinny być od razu przedłożone w reklamacji do firmy Provident.
Większość umów może zawierać błędy natury cyferkowej. Chodzi o sposób wyliczania kredytu i kosztów dla klientów. Podnosząc swoje zarzuty powinniśmy pamiętać, że pismo powinno być dokładnie opisane (wskazanie niejasności, podanie uzasadnienia podpierając się np. opinią UOKiK) z podłożem prawnym. Im szersza wykładnia, tym większe prawdopodobieństwo, że dana firma może ominąć odpowiedź na intrygującą kwestię. Sankcje kredytu darmowego w Provident mogą być rzadkością, ponieważ instytucja prawna sankcji w Polsce dopiero „raczkuje”.
Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w firmie Provident?
Bardzo istotna jest odpowiedź firmy. To właśnie tam znajdują się klucze mogące rozwiązać wiele spraw. W odpowiedziach przedsiębiorców tym bardziej w firmie Provident mogą być błędy. Będąc spostrzegawczym możemy wykorzystać tę kwestię i wchodząc w polemikę (na bazie licznych odwołań). Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że Provident nie udzieli odpowiedzi na konkretną reklamację. Liczy się również forma wypowiedzi oraz to jak ona się przekłada stan faktyczny i prawny.
Jakie dokładnie mogą to być błędy? Przede wszystkim udzielenie odpowiedzi nie na temat. Pisząc prościej autor reklamacji napisał np. o art. 30 ust 1 pkt 20 ustawy o kredycie konsumenckim a firma Provident czy każda inna odpowiada na zupełnie inny punkt z ustawy. Takie sytuacje się zdarzają i przykładem mogą być tutaj sankcje kredytu darmowego w firmie Vivus. O czym pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Czy takie błędy mogą być powodem uruchomienia darmowego kredytu? Oczywiście, ponieważ ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i rzecznika wyraźnie wskazuje, że odpowiedź musi być zgodna ze stanem faktycznym i prawnym.
Sankcje kredytu darmowego w Provident
Z chwilą uznania takiej reklamacji każdy podmiot ma obowiązek wyliczenia kredytu od nowa pomijając wszelkie koszty. W myśl przepisów konsument oddaje tylko to, co pożyczył bez żadnych dodatkowych kosztów. Ma to zastosowanie również w sytuacji, kiedy jesteśmy nieco spóźnieni z ratą. Sankcja kredytu darmowego w Provident może być zastosowana w każdym momencie oraz do roku po zakończeniu umowy. Pamiętajmy, że jeśli wystąpiliśmy o wniosek z SKD w stosownym terminie to nie ma przedawnienia, ponieważ sprawa jest cały czas w toku.